Obawiała się chodzić z dziećmi na basen

Blog-obawiałasię
Iwona* (37 lat), bała się chodzić z dziećmi na basen. Brak gruntu pod nogami powodował u niej paraliżujący strach. Miała świadomość tego, nie jest w stanie zapewnić poczucia bezpieczeństwa swoim dzieciom w wodzie, bo mimo że potrafiła trochę pływać, bała się głębokiej wody.
Od zawsze dbała o ich rozwój swoich dzieci, które od wczesnych lat uczęszczały na zajęcia z pływania. Jej dzieci opanowały tą sztukę to tego stopnia, że skoki na głęboką wodę okazały się ogromną dla nich frajdą, ale jednocześnie przerażeniem dla Iwony, która miała ogromny lęk przed głęboką wodą. Pływając na basenie, nigdy nie wybierała się na jego drugi koniec. Widząc swoje dzieci skaczące na głęboką wodą, Iwona myślała tylko o tym, że ona nie potrafi na tyle dobrze pływać, by w razie potrzeby wesprzeć swoje dzieci. Postanowiła to zmienić. Chciała czuć się bezpiecznie i móc zapewnić poczucie bezpieczeństwa swoim dzieciom.
Dołączyła do Swim Boost jesienią 2018 roku. Najpierw uczęszczała na zajęcia na małym basenie, gdzie zrozumiała i opanowała podstawy pozycji ciała w wodzie, oddechu i techniki pływania. Następnie dołączyła do grupy na dużym basenie, gdzie jako jedne z głównych elementów lekcji, było oswajanie się na głębokiej wodzie, poprawa oddechu i techniki pływania. Nauczyła się także skoków do wody.
Latem, wraz z rodziną, udała się do Grecji na wakacje. Cała rodzina pokusiła się na rejs, podczas którego Iwona wraz z dziećmi skakała z łodzi do głębokiej wody. Pierwszy raz w życiu poczuła komfort i ogromną radość z czasu spędzonego nad wodą. Dla dzieciaków skoki z mamą z łodzi do morza, pozostają cudownym wspomnienie.
Iwona przełamała lęk przed głęboką wodą i zaczęła pływać z całą rodziną.
* Imię zostało zmienione, historia jest prawdziwe.

Historia Iwony świetnie pokazuje, że umiejętności pływania otwierają możliwości na wodne fajności! Pływający rodzic to możliwość na wodne wakacje dla całej rodzin, a wakacyjny czas spędzony nad wodą, to czas niesamowicie wzmacniający więzi rodzinne. Jesteśmy otoczeni naturą. Jest słońce, plaża i woda dla ochłody w zasięgu ręki!

Zapraszam do kolejnej prawdziwej historii, której bohaterem jest tata. Dla którego wycieczka na basen ze swoimi dziećmi, przez długie lata była niemożliwa.
PS. Jego historia jest inspiracją dla wielu osób rozpoczynający naukę pływania!
Social share:
Facebook
Twitter
LinkedIn