Co zabrać ze sobą na basen?

Blog-cozabrać
Wypad na basen, to nie wyjście do sklepu, gdzie wystarczy zabrać portfel i już. To „wyprawa” wymagająca przygotowania, bo może się okazać, że w szatni się orientujemy, że zapomnieliśmy stroju kąpielowego… i już po pływaniu! Uratować może nas sklepik przy basenowy, o ile takie jest na pływalni.

Co zabrać na basen?

1. Strój kąpielowy

Dla pań proponuję zabrać strój jednoczęściowy (nie bikini), ponieważ w trakcie pływania, wykonywania różnych ćwiczeń, bikini lubi się przekręcić, a nawet rozwiązać. Jednoczęściowy strój kąpielowy, zdecydowanie bardziej się sprawdzi podczas nauki i doskonalenia pływania. Jeśli zakładasz strój kąpielowy w domu, przed wyjściem na basen, pamiętaj by zapakować do torby bieliznę.
Jeśli zakładasz strój kąpielowy w domu, przed wyjściem na basen, pamiętaj by zapakować do torby bieliznę.

2. Ręcznik; szampon; mydło itp.

Jeśli się zdarzy, że o tym zapomnisz, to wytrzeć możesz się w jakąś część swojego ubrania. O szampon i mydło możesz kogoś poprosić lub umyć ciało i włosy w domu, od razu po powrocie z basenu.
Jeśli nosisz makijaż i używasz tuszu do rzęs, warto go zmyć przed wejściem do wody. Woda z basenu, niemalże od razu rozmyje tusz po całej twarzy. Idąc na basen, możesz też skorzystać z wodoodpornego tuszy.

3. Klapki

Jakieś obuwie zmienne, które chronią stopy. Aczkolwiek obuwie zmienne zwykle jest dowolne i część osób korzysta z pływalni na boso.

4. Czepek

Czepek bywa, że jest dowolny; są pływalnie, na których czepki nie są wymagane. Jednak, jeśli jest obowiązkowy, bez nie wejdziesz do wody. Przed wyjściem na basen, warto to sprawdzić.

Obecnie na rynku można znaleźć różne czepki. Między innymi gumowe, silikonowe itp., które chronią włosy przed zmoczeniem podczas pływania. Są też czepki np. z materiału lycra, który jest łatwo rozciągalny, ale przemakalny i włosy od razu są mokre.
Jeśli masz długie włosy, warto jest spiąć, ponieważ podczas pływania włosy bardzo szybko zakrywają nam twarz i jest po prostu nie wygonie.

5. Okularki

Okularki do pływania, które też są dowolne. Okularki chronią nasze oczy, ale warto pamiętać o tym, by ćwiczyć pływanie też bez okularków. Dlaczego? Ponieważ ważne jest to, by radzić sobie i w podbramkowych sytuacjach w wodzie, kiedy wpadamy przypadkowo do wody. Np. pływając kajakiem, na desce, na rowerku wodnym; wtedy nie mamy założonych okularków.
Podczas pływania, okularki czasem nabierają wody; a podczas skakania do wody, bywa, że się zsuwają z oczu. To są kolejne sytuacje, które mówią o tym, że warto wiedzieć jak to jest pływać bez okularków.
Dzięki umiejętności przebywanie w wodzie i pod wodą bez okularków, w podbramkowych sytuacjach, dużo łatwiej jest zachować spokój.

Czym więcej różnych okularków pływackich, tym trudniej coś dla siebie wybrać! Półki są przepełnione różnymi modelami. Cenowo też bardzo się różnią.

Czym się kierować przy wyborze?

Kliknij poniższy guzik, by przejść do artykułu w których opowiadam o tym, co warto brać pod uwagę kupując dla siebie pierwsze okularki pływackie.
Social share:
Facebook
Twitter
LinkedIn