Jakie wybrać okularki do pływania?

Blog - okularki
Jakie wybrać okularki do pływania? To jedno z najczęściej zadawanych mi pytań, przez osoby rozpoczynające swoją przygodę z pływaniem. Nie dziwię się! Dziś mamy przeogromny wybór. Począwszy od koloru, skończywszy na kształcie i funkcji jaką mają pełnić.
Moja odpowiedź na to pytanie zazwyczaj mówi o tym, że okularki mają być wygodne i by, wybrać takie, które:

1. Okularki niezakrywające nos, ponieważ:

2. By guma otaczające „szybkę” okularków, była na stałe przylepiona do „szybek”:

3. By widoczność przez „szybki” okularków, nie była za ciemna:

Ogromny wybór

Na rynku można znaleźć ogrom przeróżnych modeli okularek. Są okularki dla dzieci i dla dorosłych. Do pływania na pływalniach “zamkniętych” i na wodach otwartych, gdzie jest duże nasłonecznienie. Ostatnio pojawiły się nawet takie, które wyświetlają długość przepłyniętego dystansu!

Najważniejsze jest to, by były wygodne.

Masz wadę wzroku?

Jeśli na co dzień nosisz okulary, możesz udać się do okulisty, by zamówić okularki do pływania z szybką uwzględniającą wady Twojego wzroku.
Okularki służą ochronie naszego oka i dzięki nim widzimy wyraźniej pod wodą. ale warto pamiętać o tym, by pływać też bez okularków. Dlaczego?

Dzięki umiejętności przebywanie w wodzie i pod wodą bez okularków, w podbramkowych sytuacjach, dużo łatwiej będzie Ci zachować spokój.

Pływanie i nurkowanie bez okularków, jest bardzo ważną umiejętnością z perspektywy bezpieczeństwa w wodzie. Dlatego na kursie uczę tego już od pierwszych kroków i ćwieczeń. Aby dowiedzieć się więcej o programie online dla początkujących dorosłych, kliknij w poniższy guzik.
Aby nauczyć się pływać, trzeba wejść do wody. Aby wiedzieć co i jak ćwiczyć, by krok po kroku skutecznie przełamać lęk przed wodą i nauczyć się pływać, potrzeba wiedzy i profesjonalnego programu dla początkujących.

Chcesz samodzielnie uczyć się pływać?

Zapraszam po profesjonalny program ćwiczeń i metody dla początkujących samouków!

Social share:
Facebook
Twitter
LinkedIn