Wstydził się tego, że nie potrafił pływać

Blog-wstydzil
Piotr* (43 lata), był przekonany, że jest “za stary”, by uczyć się pływać. Kiedyś próbował, ale nic z tego nie wyszło. Uważał, że nie nadaje się na pływanie. Miał poczucie, że wszyscy jego znajomi potrafią pływać, tylko nie on.
Jeszcze zanim podjął decyzję o zapisaniu się do Swim Boost, zadał mi kilka pytań. Między innymi zapytał o to, czy jest możliwe, by w jego wieku nauczyć się pływać. Czy w grupie będzie najstarszą osobą, w ogóle nie umiejąca pływać. Dodał, że bardzo boi się wody.
Jakież było jego zaskoczenie, kiedy zobaczył w grupie osoby w swoim wieku i starsze! Tak, Swim Boost umożliwia lekcje pływania każdemu – zarówno nastolatkowie, jak i emeryci przychodzą na nasze lekcje. Udział w naszych kursach biorą także osoby niepełnosprawne.
Po pierwszym kursie (w sumie 6h), Piotr opanowała podstawy pływania na brzuchu i grzbiecie oraz elementy bezpieczeństwa w wodzie. Zanurzenie głowy pod wodą nie jest już dla niego żadnym wyzwaniem. Jego zadowolenie z przepłyniętych samodzielnie pierwszych kilku metrów, zapamiętamy na długo.
Następnym krokiem dla Piotra jest nabycie umiejętności radzenia sobie na głębokiej wodzie.
* Imię zostało zmienione, historia  jest prawdziwe.

Program, jaki stworzyłam dla początkujących dorosłych, wyróżnia się tym, że stawiam ogromny nacisk na przełamywanie lęku przed wodą małymi krokami.

Jestem fanką nauki pływania przez akceptację lęku przed wodą, bo dopóki nie pokonamy lęku, nie oswoimy się dobrze z wodą. Jak nie oswoimy się dobrze z wodą, nie rozluźnimy się w wodzie. Jak nie rozluźnimy się w wodzie, pływanie długodystansowe nie będzie dla nas możliwe, bo napięcie mięśniowe i emocje związane z lękiem, nie pozwolą nam za daleko płynąć.
Kliknij poniższy guzik i dowiedz się, co mówią moi kursanci o programie i metodach, jakie stworzyłam na przestrzeni ponad 20 lat pracy z początkującymi.
Social share:
Facebook
Twitter
LinkedIn