Jak zadbać o swoją motywację do nauki pływania?

Blog-jakzadbać

Z kim przystajesz takim się stajesz!

Myślę, że coś w tym jest. Jak otaczamy się ludźmi, którzy chcą coś więcej w życiu osiągnąć, to bywa tak, że zastanawiamy się nad tym, co możemy zmienić, by i nam się żyło lepiej. Jak ktoś nam opowiada, że zaczął biegać lub ćwiczyć, to zastanawiamy się czy może też zacząć być bardziej aktywnym fizycznie. Otaczając się ludźmi chętnymi do działania, aż energii przybywa. Z kolei jak znajdzie się w pobliżu jakiś „podcinacz skrzydeł”, to jego moc potrafi nas usadzić w miejscu nawet na długie lata! Jak to się ma do pływania?

Coś o tym wiedzą Ci, co kiedyś usłyszeli:

Niestety zadziało się tak, że początki przygody z wodą, nie były dla nich serdeczne.
Po takich słowach, trudno uwierzyć, że woda jest dla każdego – dla młodego, starszego i niepełnosprawnego. Trudno uwierzyć, że wiek też nie ma znaczenia. Mój najmłodszy uczestnik zajęć miał 12 tygodni, a nastraszy rozpoczął swoją naukę pływania w wieku 84 lat! Wraz z postępami, była to dla niego cotygodniowa dawka fitnessu, nieobciążająca stawów, a wzmacniająca mięśnie.

Zupełnie inaczej jest, kiedy słyszymy:

Taki komunikat, aż miło usłyszeć!
W przeciwieństwie do podcinania skrzydeł, daje nam otuchy, uzbraja w cierpliwość i motywuje do dalszej nauki pływania. Dlatego tak ważne jest, by świadomie wybierać ludzi, którymi się otaczamy. Oczywiście nie zawsze mamy na to wpływa. Jednak to my decydujemy, które komunikaty przyjmujemy do siebie na długie lata, a które puszczamy.

Przestrzeń dla Ciebie

Z troski o dbanie o motywację, pozytywny komunikat i wzajemne wspieranie się, stworzyłam zamkniętą grupę na Facebooku dla społeczności „Pływania w onlajnie”. Bo tak jak ktoś może być inspiracją dla nas, my możemy być inspiracją dla kogoś! W grupie siła drzemie!
PŁYWANIE W ONLAJNIE
To wirtualna szkoła pływania, stworzona z myślą o osobach, które nie mają możliwości lub nie chcą uczestniczyć w lekcjach, a chcą wskazówek do samodzielnej nauki.
W jej obrębie stworzyłam grupę na Facebooku:
Pływanie – wskazówki DLA SAMOUKÓW i RODZICÓW
To grupa dla każdego, kto chce samodzielnie uczyć się i doskonalić pływanie oraz dla rodziców, którzy chcą wspierać swoje dzieci w adaptacji do wody. Dla szukających wodnych inspiracji i chcących profesjonalnych wskazówek z nauki pływania.
Grupę prowadzę osobiście i dzielę się na niej moją wiedzą i ponad 20-letnim doświadczeniem w nauczaniu pływania.

To miejsce, gdzie jest możliwość by:

Grupa, pozwala zaobserwować, że:

Znając wodne historie innych osób, zaczynamy serdeczniej patrzeć na swoją naukę pływania. Daje to nam otuchy i wzmacnia motywację, by w końcu kupić strój kąpielowy, spakować ręcznik i udać się na basen.

Grupa ma wyjątkowy charakter, ponieważ:

Otaczanie się ludźmi o podobnych zainteresowaniach, niesamowicie wpływa na naszą motywację. Szczególnie na początku nauki, kiedy zamiast frajdy z nauki pływania, głowa jest pełna obaw. Obserwując sukcesy osób uczących się pływać, widzimy, że naprawdę w każdym wieku można pokonać lęk przed wodą, by poczuć się swobodnie w wodzie i nigdy nie jest za późno, by złapać wodnego bakcyla!

Chcesz dołączyć do społeczności wirtualnej szkoły pływania PŁYWANIE W ONLJANIE?

Klikając w poniży link, przejdziesz do grupy na Facebooku. Na wstępie zadane są 3 pytania. Ze względu na to, że chcemy tworzyć przyjazne miejsce, konieczne jest odpowiedzenia na nie oraz zapoznanie się z regulaminem grupy.

Podanie odpowiedzi na pytania na wejście do grupy jest konieczne. To jak BILET WSTĘPU.

Czekam na Ciebie na grupie!

Pozdrawiam,

Ewa Potopianek

Social share:
Facebook
Twitter
LinkedIn