Bała się przechodzić przez most

Blog-bałasię
Basia* (56 lat) jako dziecko wpadła do rzeki i topiła się. Wydarzenie to bardzo mocno na nią wpłynęło. Od tego czasu panicznie bała się chodzić wzdłuż rzeczki, a przejście przez most też było dla niej ogromnym wyzwaniem. Z powodu traumy, przez długie lata unikała wszelkich atrakcji wodnych.
Bardzo długo odkładała naukę pływania. Po wielu latach, postanowiła coś z tym zrobić…
Do dziś pamiętamy, z jak wielkim przerażeniem i strachem Basia przyszła na swoje pierwsze zajęcia z pływania. To bardzo naturalne emocje, jakie towarzyszą osobie po takich doświadczeniach z wodą. Krok po kroku Basia nabywała podstawowych umiejętności w wodzie, zaczynając od tego, jak wejść i wyjść z basenu bezpiecznie. Już pod koniec pierwszej lekcji, Basia z ogromną satysfakcją i niedowierzaniem, wkładała głowę pod wodę. Jej uśmiech i zadowolenie zapamiętamy na długo.
Po kilku lekcjach poczuła się swobodniej na basenie. Nauczyła się zanurzać głowę pod wodę i na płytkiej wodzie, samodzielnie zaczęła przepływać kilka metrów.
Na zajęciach Basia pokonała swój strach przed wodą i zaczęła czerpać przyjemność z nauki pływania, do tego stopnia, że już po krótkim czasie, zabrała swojego kilkuletniego wnuka na basen, by mu pokazać co już potrafi. Dotychczas unikała wszelkich wizyt na basenie. To była dla niej i je wnuka ogromna radość, bo jej wnuk, to oczko w głowie Basi.
Na zajęciach pokonała swój strach i poznała podstawy pływania. Dziś przejście obok rzeki jest dla niej zwykłym spacerem, a wycieczki na basen z wnukiem, są weekendową atrakcją.
* Imię zostało zmienione, historia jest prawdziwe.

Program, jaki stworzyłam dla początkujących dorosłych, wyróżnia się tym, że stawiam ogromny nacisk na przełamywanie lęku przed wodą małymi krokami.

Jestem fanką nauki pływania przez akceptację lęku przed wodą, bo dopóki nie pokonamy lęku, nie oswoimy się dobrze z wodą. Jak nie oswoimy się dobrze z wodą, nie rozluźnimy się w wodzie. Jak nie rozluźnimy się w wodzie, pływanie długodystansowe nie będzie dla nas możliwe, bo napięcie mięśniowe i emocje związane z lękiem, nie pozwolą nam za daleko płynąć.
Kliknij poniższy guzik i dowiedz się, co mówią moi kursanci o programie i metodach, jakie stworzyłam na przestrzeni ponad 20 lat pracy z początkującymi.
Social share:
Facebook
Twitter
LinkedIn